2013-06-19

Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Yemin Töreni Coşkuyla KutlandıÜniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Yemin Töreni Piramit Salon’da gerçekleştirilen törenle coşkuyla kutlandı.

Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Rektör Yrd. Şefik Kurultay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Boynukara, Sağlık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürel, Öğretim elemanları, öğrenciler ile ülkenin dörtbir yanından gelerek, bu mutlu günlerinde çocuklarının sevincini paylaşan aileleri de törene katıldı.

Törende mezunlar adına konuşma yapan Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Birincisi Işıl Doğan, “ Bugün hem bir son hem de yeni bir hayatın başındayız. Bu gurur günümüzde bizlerle olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

            Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tülin Yıldız, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 48 hemşirelik bölümü öğrencisinin meslek yaşamına kazandırıldığını belirtti.

Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürel de konuşmasında hemşirelik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Hemşirelik mesleği sabır, hoşgörü sahibi, yürekleri insan sevgisi gerektiren bir meslek grubu olduğunu söyleyen Gürel, mezunlara meslek yaşamlarında başarılar diledi.

Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. M. İhsan Soysal da mezunlara yönelik gerçekleştirdiği konuşmada, “Bu gün mezun olan öğrencilerimiz bundan sonraki yaşamlarında sağlık ordusunda görev alacaklar. Eğitim burada hiçbir zaman bitmedi. Yaşamları boyunca sürecek. Mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında toplumun bütününe kardeş olarak yaklaşmalarını diliyorum” dedi. 

Mezuniyet konuşmalarının ardından Bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine plaket ve mezuniyet belgeleri takdim edilirken, mezun olan hemşirelik bölümü öğrencilerine mezuniyet belgeleri verildi.

Mezun olan öğrencilerden Sağlık Yüksekokulu spor takımlarına katlılarından ve özverili çalışmalarından dolayı Erdal BOZKURT ve Ömer ŞEN’e plaket verildi.

Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tülin Yıldız eşliğinde yemin eden öğrenciler kep atarak mezuniyet sevinci yaşadılar.

Piramit salondaki tören ardından çamlık cafede öğrenciler, aileler ve öğretim elemanlarının katıldığı kokteyl ile mezuniyet sevinci devam etti.

Sağlık yüksekokulu olarak mezun öğrencilerimize hayat boyu başarı ve mutluluk diliyoruz…  

Tören fotoğrafları için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.